نرم افزار Visual Studio Code یک ادیتور رایگان و پیشرفته هست که توسط مایکروسافت منتشر و پشتیبانی می شود و طبق آماری که منتشر شده است هر روز به تعداد استفاده کنندگان از این ادیتور پیشرفته برنامه نویسی اضافه می شود .همچنین ادیتور پیشرفته و رایگان VSCode برای سیستم عامل های ویندوز، مک، لینوکس وجود دارد.

ادیتور پیشرفته و رایگان VSCode یک سری قابلیت کلیدی و ویژه دارد که باعث می شود انتخاب مناسبی برای برنامه نویسی تازه کار و حرفه ای باشد :

ویژگی IntelliSense :

با استفاده از ویژگی IntelliSense شما وقتی شروع به تایپ کردن نمایید لیستی از دستورات برنامه نویسی که با کلمات تایپ شده شما همخوانی دارند برای شما لیست می شوند که باعث می شود هم سرعت کد نویسی شما برنامه نویسان عزیز بالا رود و هم خطاهای مختلف انسانی مانند تایپ اشتباه کلمات پیش نخواهد آمد و گاهی هم دستورات مشابه را به خوبی به شما عزیزان معرفی می نماید .

ویژگی debugging :

عملیات دیباگینگ یک فرآیند عیب یابی است که به برنامه نویسان در پیدا کردن خطاهای مختلف برنامه خود بسیار کمک خواهد کرد . ارورهایی نظیر سینتکسی، سمنتیک، منطقی .

ویژگی built in git :

هماهنگی و استفاده از ویژگی های گیت برای برنامه نویسی ضروری و هیجان انگیز است و باید بدونید که VSCode از قبل برای شما این مسیر را برای هماهنگی با برنامه خودش انجام داده است .

ویژگی extensions :

به جرات یکی از مهمترین قابلتی که هر برنامه می تواند داشته باشد این است که شما وقتی از یک برنامه برای هر چیزی استفاده می کنید بتوانید هر زمان که ابزار خاصی برای هرکاری نیاز داشتید بتوانید آن را بدون دردسر، رایگان و اتوماتیک نصب کنید و برای هزاران قابلیت مختلف در VScode که شما بهش احتایج پیدا خواهید کرد قبلا شخصی اون پلاگین و قابلیت را برای شما آماده کرده است .

 

جهت ورود به بخش extensions ( پلاگین ها ) اینجا کلیک نمایید