سئو چیست ؟ همه چیز درباره سئو

در این مقاله سئو چیست ؟ همه چیز درباره سئو برخلاف تمامی مقاله های داخل اینترنت خیلی ساده تر واقعا میخوام براتون سئو رو شرح بدم که چی هست و هرچیزی که لازم است را به صورت خلاصه براتون بیان کنم تا اینکه در آینده بیشتر براتون درباره بخش از این مقاله کامل تر توضیح بدم و سعی میکنم که در این مقاله به طور واضح بگم که سئو چیست ؟

 

سئو چیست ؟ SEO

خب حتما می دونید که SEO مخفف سه کلمه Search Engine Optimize هست و همانطور که شاید از این کلمات متوجه شده باشید و بخوام خیلی ساده بگم یک سری قوانینی هست که توسط موتورهای جست و جو تعیین می شود و برای اینکه ما بتوانیم در موتورهای جست و جو نقش پر رنگی را داشته باشیم باید تا حد امکان این قوانین را رعایت نماییم و این قوانین و شرایط سالیانه یا در دوره های کوتاه تر نیز به روز رسانی می شود و هدف از این به روز رسانی ها و قوانین نمایش نتایج با کیفیت تر و بهتر به جست و جوهای روزانه ی ما می باشد که موتور جست و جوی گوگل تقریبا سهم 85 الی 90 درصدی از بازار را دارد پس من هم سعی داشته ام تا با توجه به گوگل مقاله را ادامه دهم .

 

قوانین سئو از کجا می آیند و منتشر می شوند ؟

خیلی صریح بگم هیچ جایی نیست که توسط موتورهای جست و جو ها تعیین شوند و مستقیم شما را آموزش یا راهنمایی کنن که چه کاری انجام دهید و صرفا یک  سری مقاله و اهداف اون به روز رسانی را منتشر می کنند و زیاد جزئیات را منتشر نمی کنند که اگر هم اینکار را انجام دهند بازهم چون بیشتر این آپدیت ها به مکانیزم شناسایی و رنک بندی و یک سری ویژگی جدید هست زیاد برایتان مهم نباشد اما بهتر است هر از گاهی حداقل در حد آشنایی مقالاتی درباره این به روز رسانی ها مطالعه فرمایید که شاید  نکته مهمی در آن ها برای شما باشد.

 

تجربه حرف اول و آخر را در سئو می زند

بله درسته، سئو وابسته به تجربه شخص یا تیم داره زیرا خیلی جاها شما تمامی اصول را رعایت می کنید اما نتیجه نمی گیرید و این خیلی جاها، شامل تمام کسانی می شود که صفحه یک گوگل نیستند. البته همیشه هم اینطور نیست و صبر هم نیاز است برای مثال با چند مقاله و چند ماه گذر از تولد سایتتان نباید توقع داشته باشید که کل رقبارا کنار بزنید و بر قله کلمه دلخواهتون قرار بگیرید ولی دقت گنید که در سئو خیلی جای ریسک ندارید چون سایتتان را با کلی هزینه و زمان می سازید و پیش می برید و با اشتباه در روند سئو و نکات مخفی و ریز و درشت آن شاید کل بیزنستان در معرض خطر قرار بگیرد به همین علت باید بدانید که حتما از افراد یا تیم هایی کمک بگیرید که تجربه خوبی در زمینه های مختلف سئو داشته باشند.

 

تاثیر کد نویسی و برنامه نویس روی سئو

شاید بدانید و شاید هم جدی نگیرید که یک برنامه نویس یا کدهای شما تاثیر مستقیم با سئوی شما دارد یا شاید اونقدر سرگرم محتوا و متون شده اید که فراموش کردید موتورهای جست و جو جدا از درک کلمات شما به دنبال درک شمای سایت شما نیز هستند و می خواهند به بهترین شکل ممکن درک کاملی از قسمت های مختلف سایت شما داشته باشند و این باید مطابق با خواسته آن ها و استانداردهای جهانی انجام شود.

یک برنامه نویس و وب مستر خوب باید بداند که سرعت سایت و المان های مروبط به ان مثل کش، g-zip و تگ گذاری مناسب صفحه، خوانایی بالای تگ ها و یک سری موارد ریز درشت دیگه را باید رعایت کند تا سایت شما امتیاز بیشتری جمع آوری کند و جدا از امتیازها طبق تجربه ام میگم که 90 درصد افراد درسته فقط صفحه اول نتیج یک جست و جو را مشاهده می کنند اما مهم تر این هست که افراد چندین سایت را تب های جداگانه باز میکنند و منتظر می مانند که هرکدام سریع تر باز شد به آن مراجعه نمایند پس یکی از تاثیرات برنامه نویس و کد نویسی خوب را برایتان شرح دادم.

 

تاثیر سرور و هاست خوب بر روی سئو

کد خوبه، مقاله عالیه، ظاهر هم مناسبه و این فوق العادست اما چه چیز دیگری هست که اینو میتونه خراب کنه ؟ اوه! تیتر رو خوندید و معلومه یک سرور یا هاست خوب میتونه این روندی که برایش آماده شده اید را به نحوه احسن از مشتری میزبانی کنه ولی برعکس سایت شما مدام دان، مشکلات سروری و سخت افزاری و … دارد خب معلومه درجا تب سایت رو می بندند و شانس بیارید برند شما را حفظ نکنند چون دفعه بعدی حتی کلیک و انتظار هم نمیکنن و نمی کشن و به همین راحتی می تونه باعث بدنامی شما بشه.

 

ابزار آنالیز سئو و ابزار های مختلف گوگل برای سئو

گوگل آنالیز، گوگل وبمستر، پلاگین Yoast در وردپرس و خیلی از موارد دیگه از جمله معروف ترین ابزارهایی هست که برای آنالیز، ردیابی و مشخص کردن وضعیت سئو، بازدید و بازدهی سایت شماست و حتما در مقاله هایی جداگانه شما را به صورت کامل با این ابزارها آشنا خواهم ساخت.

 

و اما نتیجه : موارد بسیار بیشتر دیگری هست و شاید انتظار بیشتری از این مقاله ” سئو چیست ؟ همه چیز درباره سئو ” داشتید اما فعلا همینارو بررسی کنید و به هیچ وجه از روی این موراد رد نشید چون زنجیر وار به هم متصل و بسیار حیاتی هستند که امیدوارم بتونید سئوی بسیار خوبی برای برند و مشتریان خود ایجاد نمایید. سوالی بود یا گوگل کنید یا تو نظرات بپرسید …

 

پاسخی بگذارید